pondělí 4. října 2010

Jak zhubnout? část 1.

Předem se omlouvám všem, kteří si myslí, že po přečtení tohodle článku, zhubnou. Takhle to, bohužel, nefunguje. Chci jen sepsat hubnoucí proces v bodech tak, jak to zatím funguje u mě. Nejsem žádný expert, jen se snažím zhubnout, zatím se mi během 4 týdnů podařilo shodit 5kg. A možná to někomu pomůže :)

1. Rozhodnutí-odhodlání
Za svůj život jsem byla odhodlána a rohodlá zhubnout mnohokrát. Ale nikdy jsem tomu nevěřila tak pevně, jako ted'. Napomohly mi k tomu 2 ''náhody'': První náhoda byly fotky mé osoby, které se začaly objevovat na facebooku. Léto bylo plné oslav, svateb, dovolených, všichni fotili, já se pletla do záběrů a všichni se pak rozhodli sdílet fotky. A jak už jsem psala v tomhle článku- já jsem se nepoznávala. Bylo na čase se sebouněco udělat. A k tomu mi přihrála druhá náhoda: všimla jsem si reklamy na zvýhoděnou měsíční permanentku do místního sport centra. Okamžitě jsem se jela zapsat a rozhodla se dát sportu šanci :)

2. Motivace
Fotky, na kterých vypadám nejhůř (jedné říkám slonice, druhé prasnice) jsem si vytiskla a dala na ledničku. Takhle hrozně už nikdy vypadat nechci. Pak jsem si stanovila svojí vysněnou váhu, respektive konfekční velikost. Do grafu si zapisuju ubývajíci kila a pomalu (ale jistě) se blížím k vysněnému číslu :) A až zhubnu, tak si zaplatím minimálně týdenní kurz surfování. S nadbytečnými kily člověk v neoprénu nevypadá vůbec atraktivně a o tom, že se skoro na to prkno nepostaví, ani nemluvě.

3. Pohyb
Bez pohybu to nejde. Bohužel. Já zkoušela fitko a dodnes mám z těch posilovacích přístrojů panickou hrůzu. Zkoušela jsem běhat, ale opět mě to odradilo na tolik, že nedobíhám ani autobus. Mě baví voda, tak chodím plavat a na Aqua fit. Pak mě baví tanec (ikdyž tomu moje taneční kroky nenapovídají :D ) tak jsem zvolila Zumbu. Překvapila mě i joga a pilates, u kterých se krásně protáhnu. Každýmu vyhovuje něco jinýho, proto je důležitý vybrat si to, co nás OPRAVDU baví.

Žádné komentáře:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...